KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13185193
nr 1318 5193
Sven-Olof Olsson
(1924-1971), Sverige
Oljemålning, "Berchtesgaden". Signerad, daterad 2005. Olja på pannå, 45x36cm
Sven-Olof Olsson, svensk målare tecknare och grafiker född 1924 i Sandviken, död 1971.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 april 2020
kl 18:04:24
5/4 20:55:58
Sven-Olof Olsson
Läs mer om Sven-Olof Olsson